İlk harf:

Uzaya giden ilk maymun, ismini ilk bakışta zannedilebileceği gibi bir et cinsiden değil, Holloman Havacılık Tıp Merkezi’nden (Holloman Aerospace Medical Centre) almıştır. Bu cesur astronotun tam adı nedir?

İkinci harf:

Cesur, sadık, akıllı — bunlar Daksund ve Galler Korgisinin karşımı olan bu köpek cinsinin başlıca özellikleri. İlk defa Kraliçe II. Elizabeth’in sarayında, kraliçenin Dasund cinsi köpeği ile Pembrok Galler Corgi cinsi köpeğinin çiftleşmesinden doğarak karşımıza çıktılar. Bu köpek cinsinin adı nedir?

Üçüncü harf:

1773 yılında Kaptan Cook, Tonga Adası’nın şefine olağandışı bir evcil hayvan takdim etti. Bu hayvan Madagaskar’dan gelen bir kaplumbağa idi ve tam 193 yıl yaşadı. Guiness Rekorlar Kitabı’na göre, dünyada en uzun süre yaşayan hayvanlardan biri oldu. Kaplumbağa bölgenin turistik unsurlarından biri haline geldi, ve hatta Kraliçe II. Elizabeth de Tonga’ya geldiğinde kaplumbağayı ziyaret etti. Bu hayvanın adı neydi?
Dördüncü harf:

Bu hikaye kötü niyetli bir kadının kürk manto hayali ile başlar. Ve bu mantoyu yapabilmek için 99 masum köpek yavrusuna ihtiyacı vardır. Bu filmin adı nedir?

Beşinci harf:

Onun babası bir kurttu ve annesi ise yarı köpek yarı kurttu. Kuzeyin vahşi alanlarında doğmuştu ve sürüsünden tek hayatta kalan oydu. İnsana sadakat onun kanunuydu. Çocukken çoğumuzun okuduğu bu kitabın yazarı kimdir?

Altıncı harf:

Bir tel tüylü tirki teriyeri, sahibi Chris Meledandri‎’ye bir film yapması için ilham verdi. Ve hatta filmdeki ana karakter bile oldu. Bu köpeğin adı Max idi, peki ama bu animasyon filmin adı neydi?

Yedinci harf:

Bu koyun Tarras, Yeni Zelanda yakınlarındaki Bendigo İstasyonunda 1994 yılında doğdu. 4 yaşında istasyondan kaçtı ve Otago’nun merkezinde tek başına yaşadı. Hayvan 6 yıl sonra yakalandı ve tanınmayacak haldeydi. Tüyleri o kadar uzundu ki, 20 takım elbise yapmaya yetecek miktardaydı! Boyutu ve komik davranışları nedeniyle, koyuna ünlü bir animasyon filminin ana karakterinin ismi verildi.

Sekizinci harf:

Time dergisine göre en iyi İngiliz romanlarından biri Aslan, Cadı ve Dolap’tır. Kitap Narnia Günlükleri serisinin ilk kitabıdır. Hikayedeki aslanın adını hatırlıyor musun?

 

Leo 6 gün boyunca sitede seni bekleyecek. Sorular ve promosyon kodları 3 Aralık günü saat 23:59’a kadar geçerli olacak. Kodları etkinleştirmek için bu linki kullanabilirsin. Kodu etkinleştirdikten sonra 4 gün boyunca indirimini uygulayabilirsin.

 

İlk kelime – %35 indirimli IELTS ACADEMIC

ilk sözcük

 

 

Üçüncü kelime – 12 aylık Lingualeo Premium’da %35 indirim

üçüncü kelime

Dördüncü kelime – Herhangi bir üründe %35 indirim

dördüncü kelime