Aslında içten içe herkes bir aslandır, ve her aslan sıcak ve rahat bir yerde yatmak ister. Sevgili Leo için de aynı durum geçerli. Bugün, Dünya Evcil Hayvan Günü şerefine, Leo bizimle yaşayan sevgili komik, içten ve cesur dostlarımız için bir macera hazırladı. Bu macera ile Lingualeo ormanının kralını daha yakından tanıyacaksın.

Ne yapmalıyım?

Eğer henüz maceralarımızın nasıl çalıştığını bilmiyorsan, sana özetleyelim: soruları cevapla, ormanda karşılık gelen sayfaları bul, ve 4 anahtar kelimeyi bulmaya çalış. Küçük çapraz bulmacamız ihtiyacın olan kelimeleri bulmana yardımcı olacak. Eğlenceli ve heyecanlı bir macera seni bekliyor!

Çapraz bulmacamız 4 kelime içeriyor ve kelimelerin hepsinden birer bonus kazanacaksın:

YATAY:

İlk kelime – %35 indirimli IELTS ACADEMIC

ilk sözcük

Dördüncü kelime – Herhangi bir üründe %35 indirim

dördüncü kelime

 

DİKEY:

İkinci kelime – 3 gün ücretsiz Premium Üyelik

ikinci kelime

Üçüncü kelime – 12 aylık Lingualeo Premium’da %35 indirim

üçüncü kelime

 

Kurallar ve detaylar

Ne tür sorular bekleyebilirsin? Bir örneğe bakalım — Kraliçe hakkındaki bölüme.

Birinden bahsediyoruz:

Bu adam Kraliçe II. Elizabeth’in birlikte fotoğraf çektirmek istediği tek kişiydi. Kraliçe ile görüşmesi sırasında birkaç kez protokol kurallarını çiğnemişti. Bu kişi kimdi? İpucu: Bu adam bir Rus’tu. Anahtar kelime: Bu kişinin adı ve soyadı, ve Kraliçe’nin ismi.

Eğer bu kişinin kim olduğunu hemen bulamadıysan, yardım için Google ve Yandex’e danışabilirsin. Şu aramayı yapmayı dene: “Kraliçe II. Elizabeth kiminle fotoğraf çektirmek istedi?”

Arama sonuçları ile hemen bu kişinin Rus kozmonot Yuri Gagarin olduğunu bulacaksın. Ama ismini doğru şekilde yazdığından emin olmalısın, ormanın İngilizce olduğunu unutma! Bulduğun cevapların İngilizce karşılıklarını kullanmalısın. Bulduğun anahtar kelimeleri ormandaki arama çubuğuna yaz ve ihtiyacın olan içeriği hemen bulacaksın. Hepsi bu!

Ama bu sefer, sevgili tüylü dostlarımız hakkında konuşuyor olacağız.

 

Eğer doğru içeriği bulduysan, içerikte bir işaret olduğunu göreceksin — promosyon kodunun harflerinden birini içeren bir resim. Harfi görüyor musun? O zaman cevabın doğru demektir!

Eğer herhangi bir harf görmüyorsan, aramaya devam et! Belki de aradığın, ihtiyacın olan şeyi arama çubuğuna yazdığın zaman göreceğin bir sonraki bilgi parçasıdır. Ya da belki de bulduğun anahtar kelime yanlıştır ve tekrar denemen gerekiyordur.

Bir kağıt, bir kalem ve cep telefonunu yanına al, ve harfleri not almaya başka. Tüm harfleri bul ve ödülü kap!

Leo 6 gün boyunca sitede seni bekleyecek. Sorular ve promosyon kodları 3 Aralık günü saat 23:59’a kadar geçerli olacak. Kodları etkinleştirmek için bu linki kullanabilirsin. Kodu etkinleştirdikten sonra 4 gün boyunca indirimini uygulayabilirsin.

İyi eğlenceler!